Sarı-kırmızılı ekibi basamak olarak kullandıktan sonra kulübe sırtını dönen Emre Belözoğlu ve Arda Turan’a aman vermeyen Hollandalı futbolcunun, iki Başakşehirli’yi yere serdiği anlar bir anda gündem oldu.

SÖZLEŞMEYİ İMZALIYOR

Tecrübeli futbolcu yeni sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Sarı-kırmızıluı kulüp, Fatih Terim’in de çok beğendiği Hollandalı yıldıza 1+1 yıl opsiyonlu sözleşme teklif edecek. Donk yakın bir zamanda yeni kontratını imzalayacak.

Ryan Donk’un performansına değinen deneyimli teknik adam, “Modern futbolda saha içerisinde birden fazla görev yapabilecek oyuncular çok daha ön planda. Donk da bunlardan bir tanesi. Donk’u stoper sokmadan stopere alabiliriz, Donk’u santrfora koyabilirim, sağ beke koyabilirim. Sırıtacağını sanmam. Donk çok rahat bir oyuncu. Daha fazlası olacaktır. Çok çabuk unutuyoruz. Bir Fernandomuz, bir Ndiayemiz vardı. Belki de Türkiye’nin en iyi orta sahalarından birini sattık. İnşallah çok başarılı olur. Fernando, gelmeden düşünen, zekası çok yüksek oyunculardan bir tanesi. Bir de maç eksiğini kapatırsa bizim işimize çok yarayacak” diye konuştu.

Ryan Donk için atılan bu twit ise her şeyi özetledi…

CEVAP VER

Yorum yap
Adınız