UEFA medya yetkilisinin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, yarın ve cuma günü toplantılar yapacak. Galatasaray’ın durumu da toplantılarda ele alınacak konular arasında yer alıyor.” dedi.

Ayrıca UEFA yetkilisi, “UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, Galatasaray’ın finansal fair play kriterleriyle ilgili kararını haziran ayında açıklamayı planlanıyor.” bilgisini verdi.

Öte yandan İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA genel merkezindeki toplantılara, Galatasaray’dan bir yetkilinin katılmayacağı öğrenildi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve beraberindeki heyet, 9 Mart’ta sarı-kırmızılı kulübün mali durumu hakkında bilgi vermek amacıyla İsviçre’nin Nyon kentinde UEFA yetkilileriyle bir araya gelmişti.

Kulübün ekonomik yapısı hakkında detaylı bilgiler verdiklerini aktaran Başkan Cengiz, “3 tür sunum yaptık. Mevcut durum, en kötü durum ve en iyi durum. Bu 3 duruma göre çeşitli varyasyonları aktardık. UEFA tabii ki bunları dinleyecek. UEFA bu konuda çok ciddi ve samimi.” şeklinde konuşmuştu.

Bununla beraber, yönetim UEFA’nın kararından oldukça umutlu. İsviçre’de sarı kırmızılı yöneticilerle birlikte 2 saat 45 dakikalık sunum yapan Başkan Mustafa Cengiz “Hayal taşımayan projeler sunduk. Disiplin Kurulu tarihinde böyle bir sunum olduğunu sanmıyorum. Galatasaray’ın ceza alacağına ihtimal vermiyorum” demişti.

2.5 MİLYAR TL BORÇ

Galatasaray Kulübünün mayıs ayı divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 26 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağan genel kurulda başkanlığa aday olan dört isim de yer aydı. Üç saatin üzerinde süren toplantının önemli bölümünde, aday konuşmaları ve listelerin tanıtımı yapıldı.

Divanda paylaşılan mali raporda, kulüp ve bağlı ortaklıklarının borcunun 2 milyar 551 milyon lira, alacaklarının ise 1 milyar 442 milyon lira olduğu belirtildi. Kulübün borç alacak farkının ise 1 milyar 109 milyon olarak gerçekleştiği ifade edildi. Divan, konuşmaların ardından sona erdi.

CEVAP VER

Yorum yap
Adınız