Göztepe maçına 50 bin kişi!

Son maçı Atatürk Stadı’na aldıramayan Galatasaray özel bir organizasyona imza atacak. Taraftarlar Göztepe maçını dev ekranda izleyecek.

0
159

Muhtemel şampiyonluğunu İzmir’de taraftarıyla kutlamak isteyen ancak Bornova Stadı’na kısıtlı sayıda seyirci götürebilecek olan Cimbom çözümü buldu. Yoğun bilet talebi karşısında eli kolu bağlanan yönetim, Türk Telekom Stadı’nın içine veya Aslanlı Yol’a dev ekran kuracak.

Süper Lig’deki 21. şampiyonluğuna çok yakın olan Galatasaray zaferini Aslantepe’de kutlamaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi Göztepe ile oynayacağı ligin son maçının 50 bin kişilik İzmir Atatürk Stadı’na alınmasını isteyen Galatasaray’ın ilk nabız yoklama girişimi İzmir temsilcisinin bu konuya olumsuz yanıt vermesi ile kapanmıştı. Böyle olunca Galatasaray’ın Bornova Stadı’ndaki şampiyonluk maçını canlı olarak izleyebilecek taraftar sayısı 500’le sınırlandı. Yoğun bilet talebi nedeniyle sıkıntı yaşayan sarı kırmızılı yönetim harekete geçti ve İzmir’deki şampiyonluk maçını Türk Telekom Stadyumu’nda dev ekrandan yayınlama kararı aldı.

EKSTRA BİLET TALEBİ

Yayıncı kuruluş başta olmak üzere tüm gerekli mercilerden gerekli izinler alınırken, kurulacak dev ekranla statta taraftarının şampiyonluk coşkusunu yaşaması adına hazırlıklar başladı. Bununla beraber dev ekranın stat içine mi yoksa Aslanlı Yol’a mı kurulacağına henüz kesin karar verilmedi. Ancak muhtemel bir şampiyonluk kutlaması da göz önüne alınarak, ekranın Aslanlı Yol’a kurulması daha olası görünüyor. Öte yandan Galatasaray, Göztepe Kulübü’nden hem tribün hem protokol için ekstra bilet taleh ederken İzmir ekibinin yöneticileri toleranslı davranacaklarını belirttiler.

CEVAP VER

Yorum yap
Adınız